Μετά την μέτρια επίδοση της Toyota Supra στο τεστ αποφυγής ταράνδου του ισπανικού 77km.com, που παρουσιάσαμε σειρά έχει ένα ακόμη δυνατό petrolhead αυτοκίνητο.
Η χαμηλή επίδοση της ¨μπέμπας" την κατατάσσει στην ίδια κατηγορία με το Suzuki Jimny και το VW Golf που σημειώνει ταχύτητα εισόδου τα 68 χλμ/ώρα. Ο μεγάλος αντίπαλος της BMW, Mercedes CLA 200 έχει επίσης χαμηλή επίδοση στα 66 χλμ/ώρα.
Δείτε το video και πείτε μας τη γνώμη σας.
Ο λόγος για την "πολύ" BMW M235i xDrive Gran Coupe, την σπορ πρόταση των Βαυαρών στη κατηγορία των "μικρών" σεντάν. Αρχικά, η 325i μπήκε στην αρένα με μια ταχύτητα των 78 χλμ/ώρα αλλά το αποτέλεσμα ήταν...απογοητευτικό. Σχεδόν δεν έμεινε κώνος όρθιος...
Αναγκαστικά η ταχύτητα έπεσε στα 68 χλμ/ώρα οπότε και ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τεστ.
Αναγκαστικά η ταχύτητα έπεσε στα 68 χλμ/ώρα οπότε και ολοκληρώθηκε με επιτυχία το τεστ.
Να σημειώσουμε οτι η BMW 325i GC κινείται από ένα turbo μοτέρ 4 κυλίνδρων και 2.0 λίτρων με απόδοση 301 ίππων και 450 Nm ροπής. Η τελική της ταχύτητα αγγίζει τα 250 χλμ και για το "0-100" χρειάζεται μόλις 4.6''.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjw-K7KU0jDXe2NhycAY5yqyhpdnNZByBhGzEpEFThyf96xPbN2IyYd7jbL-p2exKQEjRrfSD6or6mn5rbI1f-jrWbeYYWm8Eejuw9sHQGZge8W0FwxkhmXvwIvWvskJAvhpzO9aFbh-TI/w640-h288/bmw_m235igc.jpg)
Δείτε το video και πείτε μας τη γνώμη σας.